Wybór telefonu komórkowego.

Telefony komórkowe są niesamowitym wynalazkiem. Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, gdy brytyjski wynalazca Graham Bell stworzył pierwszy telefon. Cały ten wynalazek był oparty na telegrafie, innym bardzo ważnym dziele inżynierów, który zrewolucjonizował światową komunikację. Bell chciał pójść dalej i nie przesyłać jedynie impulsów elektrycznych, a całą fonię, by móc usłyszeć ciepły głos ukochanej, lub radość po drugiej stronie słuchawki. Wynalazek ten miał olbrzymi wpływ na kształtowanie się współczesnej historii. W latach 80 ubiegłego wieku, grupka zdolnych techników opracowała technologię porozumiewania się przez telefon i to bez konieczności fizycznego połączenia się z siecią. Zastosowanie fal radiowych, a także specjalnych automatycznych central, pozwoliło na bezpośrednie kontaktowanie się z osobami odległymi o tysiące kilometrów, w krótkim czasie, gdziekolwiek się rozmówca znajdował. Telefony GSM powstały później, ich wynalezienie umożliwiło globalizację telefonów komórkowych. Nowoczesne telefony mają już coraz mniej wspólnego z tymi starymi wynalazkami. Coraz rzadziej ludzie uważają, że komórki służą do wykonywania połączeń tylko w 5% wszystkich swoich zastosowań.

Comments are closed.

  • Sieciowy szybki rozwój- komórki.

    Telefon już w dziewiętnastym wieku był uważany za rewolucyjny wynalazek. W końcu pozwolił on na bezpośrednie rozmowy w czasie rzeczywistym, wykonywane na bardzo dużą odległość. Możliwości telefonów były w olbrzymim stopniu wykorzystywane w trakcie wojen, na giełdach, czy w rozmowach międzynarodowych. Olbrzymi przeskok nastąpił na początku lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to grupa młodych naukowców … »
  • Terenowy rower

    Trzeba przyznać, że miłośnicy kółek rowerowych mają co jakiś czas możliwość sprawdzenia coraz to nowszych modeli, które zdecydowanie są nastawione tak aby w pełni promować nową technologię, która dopiero jest w początkowym stadium rozwijania się. Oczywiście nie należy zapominać, że dziś nietypowy wygląd takiego pojazdu daje nam często nowe właściwości. Specjalne rowery terenowe są zrobione … »