Wybór telefonu komórkowego.

Telefony komórkowe są niesamowitym wynalazkiem. Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, gdy brytyjski wynalazca Graham Bell stworzył pierwszy telefon. Cały ten wynalazek był oparty na telegrafie, innym bardzo ważnym dziele inżynierów, który zrewolucjonizował światową komunikację. Bell chciał pójść dalej i nie przesyłać jedynie impulsów elektrycznych, a całą fonię, by móc usłyszeć ciepły głos ukochanej, lub radość po drugiej stronie słuchawki. Wynalazek ten miał olbrzymi wpływ na kształtowanie się współczesnej historii. W latach 80 ubiegłego wieku, grupka zdolnych techników opracowała technologię porozumiewania się przez telefon i to bez konieczności fizycznego połączenia się z siecią. Zastosowanie fal radiowych, a także specjalnych automatycznych central, pozwoliło na bezpośrednie kontaktowanie się z osobami odległymi o tysiące kilometrów, w krótkim czasie, gdziekolwiek się rozmówca znajdował. Telefony GSM powstały później, ich wynalezienie umożliwiło globalizację telefonów komórkowych. Nowoczesne telefony mają już coraz mniej wspólnego z tymi starymi wynalazkami. Coraz rzadziej ludzie uważają, że komórki służą do wykonywania połączeń tylko w 5% wszystkich swoich zastosowań.

Comments are closed.

  • Mój ulubiony telefon- co wybrać?

    Wybór telefonu komórkowego we współczesnych czasach może być bardzo trudny, wynika to głównie z bardzo licznej konkurencji działającej na tym rynku. W tej chwili liderami jest około pięć firm, które kilka razy w roku wypuszczają coraz doskonalsze telefony GSM. W tej chwili branża komputerowa zaczyna się również zabierać za produkcję telefonów komórkowych. Niewątpliwie, znajomość komputerów, … »
  • Telewizja przemysłowa zyskuje nowe możliwości

    Nie na darmo ludzie cieszą się z wielu możliwości jakie daje nam telewizja przemysłowa. Pomimo faktu, że jest ona bardzo często stosowana w miejscu publicznym z powodzeniem ten system możemy przenieść do naszego mieszkania. Oczywiście wszystko musi być odpowiednio zoptymalizowane po to , aby obraz nie odbiegał od standardów jakościowych. Monitoring CCTV to , co … »