Telefon- wynalazek przeolbrzymi.

Znaczenie telefonu jako wynalazku jest olbrzymie. Niektórzy nawet asa na tyle odważni, aby uznać wynalezienie telefonu przez Grahama Bella jako wynalazek dorównujący wynalezieniu koła. Przeskok technologiczny cywilizacyjny był ogromny. Dzięki łatwej i szybkiej komunikacji telefonicznej możliwe było przesyłanie informacji na dużą odległość w krótkim czasie, zarządzanie firmami odległymi o tysiące kilometrów i ot w czasie rzeczywistym. Wszystko to sprawiło, ze świat stal się bardziej dynamiczny. Telefony to przyszłość, co do tego nikt nie ma wątpliwości, czy jednak jest to dobry wynalazek, czy bez nich byłoby lepiej? Trudno jest orzec, ale niewątpliwie komórki pozwalają lepiej ratować ludzkie życie, kontaktować się szybko z pracownikami i szefem, a także są pewnym kanałem dostępowym do każdego człowieka na świecie. W tej chwili rozpowszechnienie technologii komorowej przez firmy typu nokia jest olbrzymie. Sam samsung zapoczątkował epokę telefonów wielofunkcyjnych- smart phoneów, które są mikrokomputerami dostępnymi dla każdego.

Comments are closed.

  • Dlaczego lubimy telefony komórkowe?

    Telefony komórkowe są powszechnie wszystkim znane, chociaż jeszcze 25 lat temu to tylko i wyłącznie elita mogła się pochwalić cegłą” był to szczyt lansu, rozmawianie z kimś po drugiej stornie ziemi w czasie rzeczywistym, nie będąc nawet podłączonym z użyciem kabla. Dla ludzi był to olbrzymi szok, w końcu zyskali możliwość kontaktowania się ze wszystkimi … »
  • Telefony są przyszłością- to prawda?

    Ciężko jest orzec czy współczesne telefony to przyszłość W tej chwili rola telekomunikacyjna telefonu została nieco zdegradowana. Pryncypalna role przypisuje się teraz internetowi, gdyż pozwala się komunikować szybko z bardzo dużą liczba osób Do tego jest o wiele tańszy niż połączenia telefoniczne. Telefon ma naturalnie swoje atuty, którymi przewyższa niektóre możliwości internetu. Nie warto jest … »