Telefon- wynalazek przeolbrzymi.

Znaczenie telefonu jako wynalazku jest olbrzymie. Niektórzy nawet asa na tyle odważni, aby uznać wynalezienie telefonu przez Grahama Bella jako wynalazek dorównujący wynalezieniu koła. Przeskok technologiczny cywilizacyjny był ogromny. Dzięki łatwej i szybkiej komunikacji telefonicznej możliwe było przesyłanie informacji na dużą odległość w krótkim czasie, zarządzanie firmami odległymi o tysiące kilometrów i ot w czasie rzeczywistym. Wszystko to sprawiło, ze świat stal się bardziej dynamiczny. Telefony to przyszłość, co do tego nikt nie ma wątpliwości, czy jednak jest to dobry wynalazek, czy bez nich byłoby lepiej? Trudno jest orzec, ale niewątpliwie komórki pozwalają lepiej ratować ludzkie życie, kontaktować się szybko z pracownikami i szefem, a także są pewnym kanałem dostępowym do każdego człowieka na świecie. W tej chwili rozpowszechnienie technologii komorowej przez firmy typu nokia jest olbrzymie. Sam samsung zapoczątkował epokę telefonów wielofunkcyjnych- smart phoneów, które są mikrokomputerami dostępnymi dla każdego.

Comments are closed.

  • Skąd tak szybki rozwój telefonów- odpowiedz.

    Telefony to przyszłość, wiedzieli o tym najwięksi światowi wynalazcy począwszy od Bella. Poczałkowo najszybszym urządzeniem komunikacyjnym był telegraf, który niestety miał swoje wady- wymagał przede wszystkim zastosowania alfabetu morse’a, którym posługiwalii się tylko doświadczeni telegrafiści ,marynarze i piloci. Później dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możliwym się stało przekazywanie fonii za pośrednictwem urządzeń komunikacyjnych W tej chwili … »
  • Wybór telefonu komórkowego.

    Telefony komórkowe są niesamowitym wynalazkiem. Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, gdy brytyjski wynalazca Graham Bell stworzył pierwszy telefon. Cały ten wynalazek był oparty na telegrafie, innym bardzo ważnym dziele inżynierów, który zrewolucjonizował światową komunikację. Bell chciał pójść dalej i nie przesyłać jedynie impulsów elektrycznych, a całą fonię, by móc usłyszeć ciepły głos ukochanej, … »