Telefon- wynalazek przeolbrzymi.

Znaczenie telefonu jako wynalazku jest olbrzymie. Niektórzy nawet asa na tyle odważni, aby uznać wynalezienie telefonu przez Grahama Bella jako wynalazek dorównujący wynalezieniu koła. Przeskok technologiczny cywilizacyjny był ogromny. Dzięki łatwej i szybkiej komunikacji telefonicznej możliwe było przesyłanie informacji na dużą odległość w krótkim czasie, zarządzanie firmami odległymi o tysiące kilometrów i ot w czasie rzeczywistym. Wszystko to sprawiło, ze świat stal się bardziej dynamiczny. Telefony to przyszłość, co do tego nikt nie ma wątpliwości, czy jednak jest to dobry wynalazek, czy bez nich byłoby lepiej? Trudno jest orzec, ale niewątpliwie komórki pozwalają lepiej ratować ludzkie życie, kontaktować się szybko z pracownikami i szefem, a także są pewnym kanałem dostępowym do każdego człowieka na świecie. W tej chwili rozpowszechnienie technologii komorowej przez firmy typu nokia jest olbrzymie. Sam samsung zapoczątkował epokę telefonów wielofunkcyjnych- smart phoneów, które są mikrokomputerami dostępnymi dla każdego.

Comments are closed.

  • Mój ulubiony telefon- co wybrać?

    Wybór telefonu komórkowego we współczesnych czasach może być bardzo trudny, wynika to głównie z bardzo licznej konkurencji działającej na tym rynku. W tej chwili liderami jest około pięć firm, które kilka razy w roku wypuszczają coraz doskonalsze telefony GSM. W tej chwili branża komputerowa zaczyna się również zabierać za produkcję telefonów komórkowych. Niewątpliwie, znajomość komputerów, … »
  • Fachowcy branży

    W domu może spotkać nas wiele przykrych sytuacji, a do takich należy na pewno awaria niektórych akcesoriów domowych związanych z hydrauliką. Jest to bardzo nieprzyjemny problem, który może zmusić nas do korzystania z wody z innych źródeł, co może być bardzo niewygodne szczególnie jeśli mówimy o ludziach młodych, którzy są już przyzwyczajeni do pewnego rodzaju … »