Sieciowy szybki rozwój- komórki.

Telefon już w dziewiętnastym wieku był uważany za rewolucyjny wynalazek. W końcu pozwolił on na bezpośrednie rozmowy w czasie rzeczywistym, wykonywane na bardzo dużą odległość. Możliwości telefonów były w olbrzymim stopniu wykorzystywane w trakcie wojen, na giełdach, czy w rozmowach międzynarodowych. Olbrzymi przeskok nastąpił na początku lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to grupa młodych naukowców wpadła na rozwiązanie, umożliwiające prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności przesyłania sygnału z wykorzystaniem kabli. Była to olbrzymia rewolucja- pierwsze komórki zostały zainstalowane w samochodach, gdyż tylko one mogły pomieścić bardzo dużych rozmiarów zestaw to nawiązywania połączeń. Samochody z olbrzymimi antenami stały się zjawiskiem powszechnym. Niektórzy tak bardzo chcieli mieć wtedy nowoczesne telefony, jednak był to wynalazek przeznaczony dla najbogatszy. Firmy wpadły na pomysł, żeby tworzyć atrapy tych urządzeń- co podnosiło niewątpliwie status społeczny posiadacza. Telefony GSM narodziły się trochę później, kiedy to technologia umożliwiła zmniejszenie rozmiaru sprzętu. Mimo iż pierwsze komórki były bardzo duże, to wcale nie zniechęcało ludzi do ich kupowania.

Comments are closed.

  • Mój ulubiony telefon- co wybrać?

    Wybór telefonu komórkowego we współczesnych czasach może być bardzo trudny, wynika to głównie z bardzo licznej konkurencji działającej na tym rynku. W tej chwili liderami jest około pięć firm, które kilka razy w roku wypuszczają coraz doskonalsze telefony GSM. W tej chwili branża komputerowa zaczyna się również zabierać za produkcję telefonów komórkowych. Niewątpliwie, znajomość komputerów, … »
  • Ogrodzenie stalowe a drewniane

    Każdy, kto zamierza wykonać ogrodzenie wokół swojej posesji, ma do wyboru ogrodzenie stalowe i drewniane. Pytanie tylko – które będzie lepsze? Zarówno jedne, jak i drugie ma swoje wady oraz zalety. »