Sieciowy szybki rozwój- komórki.

Telefon już w dziewiętnastym wieku był uważany za rewolucyjny wynalazek. W końcu pozwolił on na bezpośrednie rozmowy w czasie rzeczywistym, wykonywane na bardzo dużą odległość. Możliwości telefonów były w olbrzymim stopniu wykorzystywane w trakcie wojen, na giełdach, czy w rozmowach międzynarodowych. Olbrzymi przeskok nastąpił na początku lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to grupa młodych naukowców wpadła na rozwiązanie, umożliwiające prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności przesyłania sygnału z wykorzystaniem kabli. Była to olbrzymia rewolucja- pierwsze komórki zostały zainstalowane w samochodach, gdyż tylko one mogły pomieścić bardzo dużych rozmiarów zestaw to nawiązywania połączeń. Samochody z olbrzymimi antenami stały się zjawiskiem powszechnym. Niektórzy tak bardzo chcieli mieć wtedy nowoczesne telefony, jednak był to wynalazek przeznaczony dla najbogatszy. Firmy wpadły na pomysł, żeby tworzyć atrapy tych urządzeń- co podnosiło niewątpliwie status społeczny posiadacza. Telefony GSM narodziły się trochę później, kiedy to technologia umożliwiła zmniejszenie rozmiaru sprzętu. Mimo iż pierwsze komórki były bardzo duże, to wcale nie zniechęcało ludzi do ich kupowania.

Comments are closed.

  • Telefony są przyszłością- to prawda?

    Ciężko jest orzec czy współczesne telefony to przyszłość W tej chwili rola telekomunikacyjna telefonu została nieco zdegradowana. Pryncypalna role przypisuje się teraz internetowi, gdyż pozwala się komunikować szybko z bardzo dużą liczba osób Do tego jest o wiele tańszy niż połączenia telefoniczne. Telefon ma naturalnie swoje atuty, którymi przewyższa niektóre możliwości internetu. Nie warto jest … »
  • Kontrola procesów biznesowych w firmie

    Zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga niewątpliwie wiele wysiłku i sprawnego wykonywania zadań pozwalających osiągnąć zamierzony cel. Kontrola procesów biznesowych w firmie byłaby znacznie trudniejsza, gdyby nie specjalne programy komputerowe tworzone właśnie z myślą o przedsiębiorstwach. Systemy SAP zdobywają sobie ogromną popularność i nie ma w tym nic dziwnego. »