Sieciowy szybki rozwój- komórki.

Telefon już w dziewiętnastym wieku był uważany za rewolucyjny wynalazek. W końcu pozwolił on na bezpośrednie rozmowy w czasie rzeczywistym, wykonywane na bardzo dużą odległość. Możliwości telefonów były w olbrzymim stopniu wykorzystywane w trakcie wojen, na giełdach, czy w rozmowach międzynarodowych. Olbrzymi przeskok nastąpił na początku lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to grupa młodych naukowców wpadła na rozwiązanie, umożliwiające prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności przesyłania sygnału z wykorzystaniem kabli. Była to olbrzymia rewolucja- pierwsze komórki zostały zainstalowane w samochodach, gdyż tylko one mogły pomieścić bardzo dużych rozmiarów zestaw to nawiązywania połączeń. Samochody z olbrzymimi antenami stały się zjawiskiem powszechnym. Niektórzy tak bardzo chcieli mieć wtedy nowoczesne telefony, jednak był to wynalazek przeznaczony dla najbogatszy. Firmy wpadły na pomysł, żeby tworzyć atrapy tych urządzeń- co podnosiło niewątpliwie status społeczny posiadacza. Telefony GSM narodziły się trochę później, kiedy to technologia umożliwiła zmniejszenie rozmiaru sprzętu. Mimo iż pierwsze komórki były bardzo duże, to wcale nie zniechęcało ludzi do ich kupowania.

Comments are closed.

  • Po co nam potrzebne są komórki?

    W tej chwili nikt współcześnie nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, nie ma się czemu dziwić. Ludzie w niezwykłym stopniu przywykli do rozmów telefonicznych za naprawdę niskie ceny, które można wykonać w bardzo szybki i łatwy sposób. Wcześniej rozmowa telefoniczna wiązała się z koniecznością połączenia z centrala, która przekazywała nasze połączenie dalej. W tej … »
  • Czy każde dziecko musi mieć laptopa?

    Już kilkulatek potrafi przejść plansze w grze komputerowej, odpisać maila do kuzyna czy włączyć film w sieci. Dzieci często wymieniają laptopa jako jeden z wymarzonych prezentów na święta czy na urodziny. Czy nasza pociecha powinna dostać własny komputer w momencie, gdy tylko zacznie sprawnie poruszać się w sieci? Rodzice niekiedy umożliwiają dziecku korzystanie ze swojego … »