Czy warto jest inwestować w przemysł telekomunikacyjny?

Boom w trakcie rozwoju technologii komórkowej był olbrzymi. Kilku wynalazców zwęszyło fakt, iż telefony to przyszłość, postanowili je udoskonalić i oddać do dyspozycji każdemu, kto by potrzebował się szybko z kimkolwiek skontaktować. Na inwestycji w firmy takie jak nokia można było w latach 80 zarobić grube miliony. Nie wiele osób miało jednak takiego nosa do inwestycji, pomimo to stale jest to atrakcyjny sektor giełdowy, gdzie spokojnie można lokować pieniądze. Komunikacja odchodzi powoli od technik głosowych, starając się je zastąpić szybszymi i tańszymi koneksjami internetowymi. Ponadto niektórzy przedsiębiorcy z tej branży, choćby samsung, starają się przekazywać znacznie więcej- umożliwiając wyświetlanie u odbiorcy hologramu. Rozmowy z użyciem kamerek przez telefon nie są już czymś wyjątkowym b bardzo łatwo jest je przeprowadzić. Telefony stały się również narzędziem do łączenia się z internetem, co multiplikuje możliwości kontrakcyjne. Teraz każdy może bez problemu się kontaktować z kimkolwiek ma ochotę.

Comments are closed.

  • Technologia wśród nas- czy to nasz przyjaciel?

    Technologia ma olbrzymi wpływ na kształtowanie współczesnego człowieka. Bez wielu wynalazków ciężko by było sobie poradzić z wieloma problemami, które nurtują nasz gatunek od wieków. Oczywiście należy umieć się przystosować. Nie można jednak do końca zaufać technologii i powierzyć jej całe swoje życie. Niesie to niestety za sobą pewne bardzo duże zagrożenia, których nie do … »
  • Telefony komórkowe- skąd się wzięły?

    Początki telefonu można datować na naprawdę odlegle czasy. Istotnym przełomem było wynalezienie telegrafów, które pozwoliły przekazywać rożne informacje na bardzo dużą odległość. Dało to możliwość bardzo szybkiego i skutecznego komunikowania się. Oczywiście telegrafy wymagały obecności osób znających alfabet morse’a i było to wymagane zarówno przez nadawce jak i odbiorce komunikatu. Po wynalezieniu pierwszego telefonu, zaczęły … »