Sztuczna czaszka

Czy faktycznie technologia 3D staje się już na tyle rozpowszechniona w medycynie, by na stałe wykorzystywać ogólne możliwości jakie nam one dzisiaj daje. Można się przekonać, w którym miejscu stoi ta technologia obserwując jak można odtworzyć dziś nawet kawałek czaszki, Oczywiście było to eksperymentalne podejście i próba dziewicza, ale jak widać udała się ona w 100%. Oczywiście był to tylko i wyłącznie próbny zabieg potwierdzający tylko fakt, że technologia 3D w swoim czasie na pewno odegra w medycynie większą rolę i dlatego też tak wykonane sztuczne kości są bynajmniej trwałe. Czy to oznacza, że dzisiaj uzyskujemy większą szansę na ratowanie życia. To dopiero okaże się w chwili, kiedy naprawdę technologia 3D rozpowszechni się dopiero w takim momencie będziemy mogli powiedzieć czy czeka nas prawdziwa rewolucja w medycynie odtwórczej i czy jest szansa na wydłużenie w ten sposób życia człowieka. tak naprawdę to medycyna ma tu duże pole do popisu i ogólny rozwój to kwestia czasu jak nie kilku lat.

Comments are closed.

  • Technologia wśród nas- czy to nasz przyjaciel?

    Technologia ma olbrzymi wpływ na kształtowanie współczesnego człowieka. Bez wielu wynalazków ciężko by było sobie poradzić z wieloma problemami, które nurtują nasz gatunek od wieków. Oczywiście należy umieć się przystosować. Nie można jednak do końca zaufać technologii i powierzyć jej całe swoje życie. Niesie to niestety za sobą pewne bardzo duże zagrożenia, których nie do … »
  • Kontrola procesów biznesowych w firmie

    Zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga niewątpliwie wiele wysiłku i sprawnego wykonywania zadań pozwalających osiągnąć zamierzony cel. Kontrola procesów biznesowych w firmie byłaby znacznie trudniejsza, gdyby nie specjalne programy komputerowe tworzone właśnie z myślą o przedsiębiorstwach. Systemy SAP zdobywają sobie ogromną popularność i nie ma w tym nic dziwnego. »