Sztuczna czaszka

Czy faktycznie technologia 3D staje się już na tyle rozpowszechniona w medycynie, by na stałe wykorzystywać ogólne możliwości jakie nam one dzisiaj daje. Można się przekonać, w którym miejscu stoi ta technologia obserwując jak można odtworzyć dziś nawet kawałek czaszki, Oczywiście było to eksperymentalne podejście i próba dziewicza, ale jak widać udała się ona w 100%. Oczywiście był to tylko i wyłącznie próbny zabieg potwierdzający tylko fakt, że technologia 3D w swoim czasie na pewno odegra w medycynie większą rolę i dlatego też tak wykonane sztuczne kości są bynajmniej trwałe. Czy to oznacza, że dzisiaj uzyskujemy większą szansę na ratowanie życia. To dopiero okaże się w chwili, kiedy naprawdę technologia 3D rozpowszechni się dopiero w takim momencie będziemy mogli powiedzieć czy czeka nas prawdziwa rewolucja w medycynie odtwórczej i czy jest szansa na wydłużenie w ten sposób życia człowieka. tak naprawdę to medycyna ma tu duże pole do popisu i ogólny rozwój to kwestia czasu jak nie kilku lat.

Comments are closed.

  • Telefony komórkowe- skąd się wzięły?

    Początki telefonu można datować na naprawdę odlegle czasy. Istotnym przełomem było wynalezienie telegrafów, które pozwoliły przekazywać rożne informacje na bardzo dużą odległość. Dało to możliwość bardzo szybkiego i skutecznego komunikowania się. Oczywiście telegrafy wymagały obecności osób znających alfabet morse’a i było to wymagane zarówno przez nadawce jak i odbiorce komunikatu. Po wynalezieniu pierwszego telefonu, zaczęły … »
  • Miejsca stawiania ogrodzeń

    Ogrodzenia stawiane są w wielu różnych miejscach. Jednymi z takiej miejsc są posesje i ogrody, a innymi duże gospodarstwa i różne przedsiębiorstwa. Dlatego w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju ogrodzenia, które ze względu na posiadane przez siebie właściwości bardzo dobrze sprawdzają się jako zabezpieczenia budynków i całych posesji oraz miejsc prowadzenia działalności gospodarczej. Czasami z … »