Sztuczna czaszka

Czy faktycznie technologia 3D staje się już na tyle rozpowszechniona w medycynie, by na stałe wykorzystywać ogólne możliwości jakie nam one dzisiaj daje. Można się przekonać, w którym miejscu stoi ta technologia obserwując jak można odtworzyć dziś nawet kawałek czaszki, Oczywiście było to eksperymentalne podejście i próba dziewicza, ale jak widać udała się ona w 100%. Oczywiście był to tylko i wyłącznie próbny zabieg potwierdzający tylko fakt, że technologia 3D w swoim czasie na pewno odegra w medycynie większą rolę i dlatego też tak wykonane sztuczne kości są bynajmniej trwałe. Czy to oznacza, że dzisiaj uzyskujemy większą szansę na ratowanie życia. To dopiero okaże się w chwili, kiedy naprawdę technologia 3D rozpowszechni się dopiero w takim momencie będziemy mogli powiedzieć czy czeka nas prawdziwa rewolucja w medycynie odtwórczej i czy jest szansa na wydłużenie w ten sposób życia człowieka. tak naprawdę to medycyna ma tu duże pole do popisu i ogólny rozwój to kwestia czasu jak nie kilku lat.

Comments are closed.

  • Technologia komórkowa wczoraj i dziś.

    Telefony komórkowe są już współcześnie znane, chociaż jeszcze 30 lat temu były one prawdziwym wyznacznikiem luksusu. Ludzie masowo instalowali w swoich samochodach repliki telefonów, gdyż duża antena i słuchawka od telefonu w ręce kierowcy stanowiła niewątpliwy wyznacznik statusu społecznego. Z czasem oczywiście telefonia komórkowa w samochodach stała się bardziej dostępna dla ludzi… aż do pierwszych … »
  • Technologia komórkowa wśród nas.

    Telefony są obecne w naszej rzeczywistości już od lat. W zasadzie nie zmieniła się w ogóle forma rozmów telefonicznych, jednak znacznemu rozwojowi uległa technologia. W tej chwili współczesne smart fony, których jednym z prekursorów były telefony firmy samsung dają olbrzymie możliwości- oprócz łączności z internetem, telefony te zyskują coraz większa moc obliczeniowa, mogą sobie radzić … »