Interaktywne roboty

Warto zauważyć, że rozwój robotyki jest dziś bardzo widoczny zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się mniej więcej rzeczom, które przecież kojarzą nam się dzisiaj z niczym innym jak z odpowiednim podejściem, które w naszym wypadku dąży powoli do wprowadzenia interaktywnych robotów imitujących ludzką twarz. Mają mieć one głównie charakter informacyjny, przez co będzie można je głównie zastosować w miejscach, gdzie mamy do czynienia z tłumem ludzi. Co oznacza, że być może technologia ta sprawdzi się między innymi na lotniskach, czy też nawet w muzeum. Pomimo że mamy do czynienia z robotem potrafi on rozróżnić czy jesteśmy smutni czy żli, a także odpowiadać na to mową jak i mimiką dzięki czemu jest to przełom w tej dziedzinie. Oczywiście opcja śledzenia zachowania nawet do 12 osób to umiejętna sprawa a sam robot może wyświetlić jaką chce twarz jest tu, więc pełna dowolność. Dzięki czemu robot może nam przypominać nawet sławną osobę co na pewno ma znaczenie dla osób odwiedzających. Jest to technologia naszych czasów.

Comments are closed.

  • Terenowy rower

    Trzeba przyznać, że miłośnicy kółek rowerowych mają co jakiś czas możliwość sprawdzenia coraz to nowszych modeli, które zdecydowanie są nastawione tak aby w pełni promować nową technologię, która dopiero jest w początkowym stadium rozwijania się. Oczywiście nie należy zapominać, że dziś nietypowy wygląd takiego pojazdu daje nam często nowe właściwości. Specjalne rowery terenowe są zrobione … »
  • Technologia komórkowa wczoraj i dziś.

    Telefony komórkowe są już współcześnie znane, chociaż jeszcze 30 lat temu były one prawdziwym wyznacznikiem luksusu. Ludzie masowo instalowali w swoich samochodach repliki telefonów, gdyż duża antena i słuchawka od telefonu w ręce kierowcy stanowiła niewątpliwy wyznacznik statusu społecznego. Z czasem oczywiście telefonia komórkowa w samochodach stała się bardziej dostępna dla ludzi… aż do pierwszych … »