Interaktywne roboty

Warto zauważyć, że rozwój robotyki jest dziś bardzo widoczny zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się mniej więcej rzeczom, które przecież kojarzą nam się dzisiaj z niczym innym jak z odpowiednim podejściem, które w naszym wypadku dąży powoli do wprowadzenia interaktywnych robotów imitujących ludzką twarz. Mają mieć one głównie charakter informacyjny, przez co będzie można je głównie zastosować w miejscach, gdzie mamy do czynienia z tłumem ludzi. Co oznacza, że być może technologia ta sprawdzi się między innymi na lotniskach, czy też nawet w muzeum. Pomimo że mamy do czynienia z robotem potrafi on rozróżnić czy jesteśmy smutni czy żli, a także odpowiadać na to mową jak i mimiką dzięki czemu jest to przełom w tej dziedzinie. Oczywiście opcja śledzenia zachowania nawet do 12 osób to umiejętna sprawa a sam robot może wyświetlić jaką chce twarz jest tu, więc pełna dowolność. Dzięki czemu robot może nam przypominać nawet sławną osobę co na pewno ma znaczenie dla osób odwiedzających. Jest to technologia naszych czasów.

Comments are closed.

  • Urozmaicona przestrzeń wokół domu

    Przestrzeń wokół domu powinna być przede wszystkim ciekawie ozdobiona, dzięki czemu dom będzie przykuwał uwagę i wyglądał na o wiele bardziej atrakcyjny. Przestrzeń tą można kreować na różne sposoby wykorzystując do tego celu różne elementy ozdobne. »
  • Mój ulubiony telefon- co wybrać?

    Wybór telefonu komórkowego we współczesnych czasach może być bardzo trudny, wynika to głównie z bardzo licznej konkurencji działającej na tym rynku. W tej chwili liderami jest około pięć firm, które kilka razy w roku wypuszczają coraz doskonalsze telefony GSM. W tej chwili branża komputerowa zaczyna się również zabierać za produkcję telefonów komórkowych. Niewątpliwie, znajomość komputerów, … »