Interaktywne roboty

Warto zauważyć, że rozwój robotyki jest dziś bardzo widoczny zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się mniej więcej rzeczom, które przecież kojarzą nam się dzisiaj z niczym innym jak z odpowiednim podejściem, które w naszym wypadku dąży powoli do wprowadzenia interaktywnych robotów imitujących ludzką twarz. Mają mieć one głównie charakter informacyjny, przez co będzie można je głównie zastosować w miejscach, gdzie mamy do czynienia z tłumem ludzi. Co oznacza, że być może technologia ta sprawdzi się między innymi na lotniskach, czy też nawet w muzeum. Pomimo że mamy do czynienia z robotem potrafi on rozróżnić czy jesteśmy smutni czy żli, a także odpowiadać na to mową jak i mimiką dzięki czemu jest to przełom w tej dziedzinie. Oczywiście opcja śledzenia zachowania nawet do 12 osób to umiejętna sprawa a sam robot może wyświetlić jaką chce twarz jest tu, więc pełna dowolność. Dzięki czemu robot może nam przypominać nawet sławną osobę co na pewno ma znaczenie dla osób odwiedzających. Jest to technologia naszych czasów.

Comments are closed.

  • Szybkie i dobre komórki!

    Telefony komórkowe są bardzo popularne, boom na nie zaczął się jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, kiedy to telefon zainstalowany w samochodzie był wyznacznikiem statusu społecznego. Co ciekawe, ci biedniejsi instalowali w swoich autach repliki tychże komórek, chodziło o filmowy wygląd człowieka w kabriolecie i rozmawiającego przez telefon. Liderem tych rozwiązań była nokia, której udało się … »
  • Szał na punkcie komórek.

    Telefony komórkowe stały się bardzo popularne. W tej chwili sytuacja w której nie mamy przy sobie telefonu komórkowego jest naprawdę ciężka do zniesienia. Ludzie czują, że brakuje im czegoś bardzo ważnego, wpadają w stres. Telefony GSM stały się nierozłącznym elementem naszego życia. Łatwość komunikacji, niska cena połączeń to nie jedyne atuty, jakimi mogą się poszczycić … »